Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia afektywne-dwubiegunowe i osobowości

Witam. Od 2013r. cierpię na zaburzenia afektywne-dwubiegunowe, dodatkowo zdiagnozowano u mnie zaburzenia osobowości. Staram się o stopień niepełnosprawności. Czy mam szansę na umiarkowany stopień?. Mimo leczenia leki nie działają odpowiednio. W dodatku spożywam większą ilość alkoholu - nie upijam się, ale codziennie spożywam 1 piwo. Są dni, że odrzucam leki. Moja dr psychiatra chciała mnie skierować do zakładu psychiatrycznego. Mam lęki, wyobrażam sobie, że morduję "bliskich", myśli samobójcze.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Leczenie choroby afektywnej dwubiegunowej

Witam,

Pana sytuacja jest dość skomplikowana. Nie znam szczegółowo Pana sytuacji, ale widzę, że poradzenei sobie samemu raczej nie jest możliwe.

Radziłabym poprosić psychiatrę o opracowanie szczegółowego planu terapii, a nastepnie bezwzględnie się do niego stosować. Bedzie to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk

Psycholog, psychoterapeuta, trener.
0

Witam serdecznie,
w pierwszej kolejności warto byłoby zastosować się do zaleceń lekarza, rozumiem, że Pana sytuacja jest trudna jednak warto te sprawy uzgadniać z lekarzem, warto także postarać się dać na początek coś od siebie, postarać się zastosować do zaleceń. Także lekarz może odpowiedzieć na Pana pytania, z tego co wiem do orzeczenia potrzebna byłaby także opinia lekarza. Zachęcałabym do otwartości i współpracy z lekarzem. Pozdrawiam.

Psycholog posiadający specjalizację z psychologii klinicznej oraz neuropsychologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy