Zaburzenia bordeline i depresja a niedowaga, pokrzywki, Hashimoto i stany lękowe

Dzień dobry, poszukuję odpowiedzi na pytanie, czy moje objawy są ściśle powiązane z moim złym stanem psychicznym, czy może powinnam poszukać również innego powodu? Mam zdiagnozowe zaburzenia z pogranicza z nadkontrolą. Mam 27 lat, wieczną niedowagę, nawracające pokrzywki, hashimoto (bez niedoczynności), problemy ze snem, z trawieniem, stany lękowe i nerwobóle (migreny, bóle brzucha). Czy powinnam zbadać się jeszcze czy założyć że są to objawy powiązane z borderline i depresją? Pozdrawiam

Dzień dobry,

Wydaje się, że jest Pani wystarczająco zdiagnozowana i przede wszystkim polecam podjąć leczenie psychoterapeutyczne (ambulatoryjne; być może hospitalizacja na oddziale terapautycznym?; link http://www.zaburzeniaosobowosci.pl/), jednocześnie będąc pod opieką lekarza endokrynologa i dermatologa. Większość Pani objawów wydaje się mieć podłoże psychiczne; nawet za wystąpienie choroby Hashimoto mogą odpowiadać czynniki natury psychicznej /np.: stres/.

Z opisu wynika, że jest Pani odpowiednio zdiagnozowana. Nie pisze Pani, czy poza diagnozą stanu psychicznego, podjęła Pani jakieś kroki w kierunku terapii. Zachęcam do skorzystania z psychoterapii w formie, która będzie dla Pani najbardziej odpowiednia.
Pozdrawiam