Zaburzenia depresyjno-lękowe a stosowanie leków

Dobry wieczór. Pani doktor po wizycie i dobrych wynikach uznała, że moje objawy nie wynikają z jakichś braków. Jako diagnozę postawiła "zaburzenia depresyjno-lękowe" i przepisała Deprim oraz Tonisol. Nie podała jednak dawki w jakiej mam stosować te leki (obecnie jest na urlopie). W ultotce Tonisolu pisze by nie łączyć go z dziurawcem bez konsultacji. Skoro jednak otrzymałam taką receptę, to chyba się pod to zalicza?. Nie wiem co teraz robić. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję! Kinga,20l.

Szanowna Pani, wybrała się Pani do lekarza, więc przepisała Pani leki, żeby nie wypuścić Pani z gabinetu z pustymi rękami, natomiast psychoterapia jest o wiele skuteczniejszą metodą leczenia tego typu dolegliwości. Musi Pani być świadoma, że lekarz to nie to psychoterapeuta. Leki zaleczają jedynie objawy, działają doraźnie, ale nie dotykają przyczyny Pani problemu. Zachęcam Panią do lektury artykułu Mileny Karlińskiej-Nehrebeckiej (http://psychoterapia.natemat.pl/7837,dramat-jeza-na-szczotce) oraz zapraszam do zapoznania się z podejściem psychoterapii Metasystemowej (www.pocieszka.pl).

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej