Zaburzenia depresyjno-lękowe w ciąży

Witam. Jestem w 4 miesiącu ciąży. Przez pół roku walczyłam z zaburzeniami depresyjno-lękowymi. Gdy zaszłam w ciąże odstawiłam leki. Niestety po 2 miesiącach stany lękowe wróciły i nasilają się. Uczęszczam również na terapię, ale moje wewnętrzne napięcie ciągle rośnie. Nie wiem czy dam radę przejść ciążę bez wsparcia farmakologicznego. Jednakże z każdej strony słyszy się, że nie ma bezpiecznego leku na tego typu problemy w czasie ciąży. Czuję się bezsilna w tej sytuacji.

Dzień dobry,

Tak, farmakoterapia w ciąży niesie ryzyko uszkodzenia płodu, stąd zawsze lekarz wraz z pacjentem oceniają czy korzyści utrzymania leku przewyższają ewentualne ryzyko. I to jest kwestia rozmowy z Pani lekarzem prowadzącym. Inna opcja, może warto rozważyć okresowe zwiększenie częstotliwości spotkań z terapeutą ?

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza