Zaburzenia fizjologicznej krzywizny kręgosłupa w wyniku badania
zaburzenia fizjologicznej krzywizny kręgosłupa L/S,podejrzenie kręgu przejściowego do weryfikacji w rtg,na poziomie L4/L5,L5/S1 zmiany typu bulging z cechami lateralizacji lewostronnej

MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.