Zaburzenia hormonalne

Nie mam okresu juz 4 miesiące (mam 15 lat). Czy mam udać się do lekarza? Nie mam innych objawów, ból brzuch itp.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Rozumiem, że miesiączkujesz dopiero od niedawna i nie współżyjesz płciowo (nie ma ryzyka ciąży). Nieregularne cykle są w tak młodym wieku normalne. Cztery miesiące to jednak długi okres bez krwawienia. Być może schudłaś ostatnio znacznie lub bardzo się denerwujesz? Te czynniki mogą wywoływać brak miesiączki. Dobrze by było, gdybyś jednak udała się do lekarza ginekologa.
Pozdrawiam!