Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia hormonalne a małe piersi u 19-latki

Witam ! Mam 19 lat i chciałam się dowiedzieć jakie są objawy zaburzeń hormonalnych :) czytałam trochę na internecie a nie wygląda na to, żebym je miała. A troszkę się martwię bo mam 19 lat i nie mam praktycznie piersi... miseczka A jest za duża. U mnie w rodzinie wszyscy mają raczej większe. Więc mam takie pytania: Czy jest szansa że one jeszcze urosną ? Jakie są objawy zaburzeń hormonalnych I czy te hormony mogą się same uregulować po jakimś czasie? Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam :)
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Wielkość oraz rozwój piersi jest sprawą indywidualną każdej kobiety. Wzrost oraz rozwój piersi odbywa się według statystyk do około dwudziestego roku życia. U niektórych kobiet kończy się później. Nie ma też gwarancji na to, że piersi jeszcze urosną, lecz jest to bardzo prawdopodobne. Należy wykazać się cierpliwością, gdyż okres dojrzewania to proces złożony i wymagający czasu. Objawy zaburzeń hormonalnych zależą od tego jakiego hormonu brakuje w organizmie. Jeżeli chodzi o kobiece hormony płciowe to zwykle są to zaburzenia miesiączkowania, brak owłosienia łonowego, pachowego, brak owulacji, brak menstruacji, plamienia, krwawienia itp.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy