Zaburzenia koncentracji i problemy wychowawcze u 7-latka z padaczką

witam mam syna 7lat chorego na padaczke miał również obciążony wiek okołoporodowy martwi mnie jego zachowanie jest strasznie nerwowy potrafi podejść kopnąć w szkole sie troche chamuje ale i tak a to klepnie a to uszczypie dzieci poszedł do 1 klasy żle się uczy niema koncentracji gada na lekcjach wierci się w domu musze kilka razy powturzyć co ma zrobić przy pracy domowej odwleka muwi żę pić mu sie chce potem siku itp jest niepewny siebie w lekcjach prosze o odpowiedz co to może być

Zalecam pójść do najbliższej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej i wykonać badania. Tam na pewno Panią odpowiednio pokierują. Radzę tylko zasięgnąć języka, która z poradni w Pani mieście jest polecana i nie kończy swojej pracy na diagnozie.

Witam,
Trudno jest zdiagnozować dziecko jedynie z opisu objawów. Zdarza się ze zaburzenia zachowania współwystępują z padaczką. Proponuje zgłosić się z synem na wizytę do psychologa, który precyzyjnie określi występujący problem.
Pozdrawiam

Witam,
Powinna Pani zrobić diagnozę psychologiczną,bo nerwowość może wynikać również z niedostatecznej dojrzałości szkolnej a nie wspomina Pani,czy był w tym kierunku badany.Psycholog odpowie też na pytanie,czy potrzebna jest chłopcu dodatkowa pomoc nauczyciela wspomagającego w klasie,lub czy nie lepiej przepisać go do klasy integracyjnej.Prosze zapytać wychowawcę,w którym ośrodku ma Pani te badania zrobić.

Pozdrawiam