Zaburzenia lękowe i epilepsja

Witam, mam 31 lat. 18 lat temu stwierdzono u mnie epilepsję. Miałem 3 napady, każdy słabszy od poprzedniego(bez leków). Aktualnie biorę 1500(orfiril) na dobę. Nie miałem nigdy już napadu. Od 5 lat leczę się na zaburzenia lękowe, lekarz prowadzący(psychiatra) zasugerował mi, że to były napady "rzekomopadaczkowe", czy to możliwe? Cierpiałem 2 lata na bezsenność, która nie wywołała żadnego napadu. MRI-prawidłowe. EEG w 95% badań bez odchyleń, raz miałem czynność napadową w zapisie. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Tak, napady psychogenne mogą naśladować różnego rodzaju napady padaczkowe. Czy tak było w Pana przypadku, to może się jedynie wypowiedzieć lekarz, który Pana zna i leczy.
Proszę pamiętać, że podstawową metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, do czego namawiam.