Zaburzenia lękowe i hipochondria

Dzień dobry, około miesiąc temu odstawiłam leki antydepresyjne Aciprex, choruje na zaburzenia lękowe i hipochondrię . Kilka dni temu zaczęły mnie bardzo boleć plecy , ból jest kłujący , promieniuje do serca i płuc z każdym oddechem. W pozycji siedzącej nic nie boli ale gdy się położę boli jakby ktoś wciskał mi nóż. Teraz zaczęło mnie boleć w krzyżu... Czy to ma jakieś powiązanie? Co to może byc ? Proszę o pomoc :(

Dzień dobry,

Nie pisze Pani czy poza stosowaną farmakoterapią podjęła Pani leczenie przyczynowe - tj. psychoterapię ?
Nie pisze Pani również czy odstawienie leków było ze współpracy z lekarzem, czy też sama Pani odstawiła leki ?
Pozostaje Pani udać się do np.: Poradni Leczenia Nerwic, PZP (w ramach NFZ) lub prywatnie i podjąć stosowne leczenie.

Dzień dobry,
właśnie na tym polegają Pani trudności - jest Pani skupiona na objawach z ciała, a lęk potęguje ich odczuwanie. Powszednie dolegliwości urastają do miary bólu nie do zniesienia, który faktycznie utrudnia Pani funkcjonowanie.
Proszę kontynuować leczenie - ponowić wizytę u psychiatry. W leczeniu zaburzeń lękowych, hipochondrycznych najskuteczniejsza jest psychoterapia. Zaznaczam, iż jest dostępna w ramach NFZ.
Powodzenia.