Zaburzenia lękowe i myśli natrętne

Witam!Psychiatra zdiagnozował u mnie zaburzenia lękowe i myśli natrętne.Przypisał sertranorm i doraźnie zomiren.Po tygodniu stosowania leku nie czuję poprawy a wręcz przeciwnie nasilenie lęków i objawów z nimi związanych.Jestem załamana zomirenu nie chcę brać bo jestem po nim oszołomiona.Chcę wrócić do normalnego szczęśliwego życia.Zaznaczę tutaj też,że borykamy się z niepłodnością.Czy to mogło być powodem pojawienia się zaburzeń lękowych i myśli natrętnych?Co teraz z leczeniem niepłodności?

Witam Panią,Tydzień stosowania leku to za krótki czas by ocenić jego skuteczność. Jeżeli w związku z leczeniem niepłodności doświadczyła Pani jakiś bardzo trudnych dla Pani sytuacji, uczuć, to w odpowiedzi na to, mogły rozwinąć się u Pani zaburzenia lękowe.W takiej sytuacji byłoby konieczne wsparcie leczenia psychoterapią. Wiele osób z rozpoznaniem nerwicy leczy się wyłącznie poprzez psychoterapię a więc nie zawsze przy tym rozpoznaniu potrzebne są leki. Proszę dodatkowo skonsultować swój stan u psychologa klinicznego, być może w Pani wypadku też okaże się to możliwe.Pozdrawiam

Witam
W sprawie leczenia niepłodności musi się Pani skontaktować z prowadzącym panią lekarzem.
Proponowałabym , aby rozważyła Pani skorzystanie z psychoterapii w leczeniu występujących u Pani zaburzeń lękowych. Psychoterapia jest skutecznym sposobem leczenia wykorzystującym metody psychologiczne. Niezbędnym jednak warunkiem jest współpraca pacjenta, cierpliwość i konsekwencja.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak