Dzień dobry,
Podstawową metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, do podjęcia której namawiam. Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.
Zaburzenia lekowe i nerwicowe (a na to wskazuje opis) najlepiej leczy się psychoterapią. Proszę się zgłosić psychologa, psychoterapeuty.
Pomóc może pan sobie konsultując się z lekarzem w Poradni Zdrowia Psychicznego, aby najpierw postawić właściwą diagnozę, a potem podjąć odpowiednie działania. Zwykle w takich sytuacjach zalecanym postępowaniem jest psychoterapia w połączeniu z farmakoterapią.
Pozdrawiam.
Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Supliryd na zaburzenia nerwicowe – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Natrętne myśli związane z myciem rąk – odpowiada Mgr Justyna Szczygłowska
- Lęk przed seksem i rozebraniem się przed mężczyzną – odpowiada Mgr Elżbieta Grabarczyk Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA
- Nerwica lękowa po śmierci dziecka – odpowiada Mgr Marta Żak
- Obniżenie nastroju i niska samoocena – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Lęki podczas seksu przy nerwicy natręctw – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Zmiana leków przez psychiatrę a picie alkoholu – odpowiada Mgr Elżbieta Grabarczyk Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA
- Ból głowy a możliwość wmawiania sobie choroby – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Samookaleczanie i ocena własnej dumy – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Czy można stosować Alprox równocześnie z Tritico przy depresji lękowej? – odpowiada Mgr Elżbieta Grabarczyk Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA