Zaburzenia lękowe i panika

mój brat od kilku lat męczy się z lękami, jeśli pojdzie spać normalnie ok. 23, budzi się i tak o 2-3 w nocy z panika, przyspieszonym tętnem, kłuciem w sercu i brakiem oddechu. wtedy wzywa pogotowie, jak juz dostanie pomoc, uspokaja się i tak w kółko. do tego dochodzi strach przed opuszczeniem miasta, bo gdzies indziej moze nie dostac pomocy. proszę o poradę, nie wiem jak mu pomóc, pozdrawiam

Witam,
rozumiem,że stan psychiczny brata jest także problemem dla Pana,więc byłoby wskazane opisać sytuację domową w szerszy sposób lub zapisać się w tym celu do specjalisty/najlepej psychoterapeuty/,gdzie można zidentyfikować żródło lęku i poddać się jego likwidacji stosownie do potrzeb.Nerwica jest zazwyczaj odnowieniem traumy o podobnym znaczeniu z okresu wczesnodziecięcego,na którą psychika nie znalazła środka zaradczego,więc i aktualna reakcja jest podobna do dziecięcej/panika/.Stosowna jest zatem i praca w hipnozie.
Pozdrawiam i polecam.

Witam Pana. Niepokoją mnie dwa fakty, które Pan opisał. Pierwszy to objawy, które występują i utrzymują się u Pana brata. Drugi to występowanie tych objawów od kilku lat. Zaburzenia lękowe to bardzo duża grupa, w której są różne diagnozy (różne odmiany lęku). Z Pana opisu nie wynika, żeby brat korzystał z pomocy specjalisty. Moim zdaniem ona jest niezbędna by postawić właściwą diagnozę i do niej ustalić właściwy plan leczenia. W zaburzeniach lękowych znajduje się również zespół stresu pourazowego, który towarzyszy osobom, które przeżyły nagłą, niespodziewaną sytuację, która mogła być zagrażająca ich zdrowiu bądź życiu. Jak Pan widzi różne są możliwości, ale chodzi o to by wybrać tą właściwą. Pana brat cierpi i pora by odczuł ulgę. To jest możliwe dzięki pomocy specjalisty. Proszę go wesprzeć w tym kroku. Pozdrawiam Pana