Zaburzenia lękowe i silne bóle głowy

Witam, choruje na zaburzenia lękowe. Od 18dni przyjmuję lek symfaxin er 75mg. Po dwóch tygodniach pojawiły sie silne bóle głowy, wcześniej nie miałam żadnych skutków ubocznych. Czy lek ma szanse zadziałać? Na razie nie ma poprawy, a wizyta u lekarza dopiero za tydzień.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam,

może spróbuje pani zadzwonić do lekarza i powiedzieć o objawie. Być może jest to kwestia wyregulowania dawki.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Witam,

A czy korzystała Pani z pomocy psychoterapeuty? W terapii zaburzeń lękowych stosuje się nie tylko farmakoterapię. Dobre efekty daje psychoterapia, zwłaszcza poznawczo-behawioralna. Warto poszukać przyczyn problemów, pewnych mechanizmów w sposobie myślenia, zachowania. Leki na ogół pomagają tylko łagodzić objawy.

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Dziekanowska