Zaburzenia lękowe i strach przed wyjściem z domu

witam ,moj brat cierpi na zaburzenie lekowe ,od 2 miesiecy nie chce wychodzic z domu .Wczesniej bral rispolept przez pare lat ale teraz juz nie gdyz dzialalo to zle na niego.Jak sprawic zeby wyszedl z domu?

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).kiedys mialam klienta z takim samym problemem.po dwugodzinnej sesji lęk minal.chlopak na drugiej sesji powiedzial, ze "nie bedzie wiecej pracowac, bo teraz rodzina kaze mu szukac pracy.a on nie chce, woli siedziec przed kompem" i zamiast leczyc kolejne leki (po takim temacie jest ich troche...)powiedzial, ze poczeka, az rodzina po tygodniu zapomni i "wszystko wroci do normy".pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza