Zaburzenia lękowe pomimo zwiększenia dawki leku

Witam. Od ok. 6 lat biorę lek Asertin. W związku z pogorszeniem się stanu psychicznego lekarz kazał mi zwiększyć dawkę. Od 5 tygodni biorę więc 100 mg. Na początku było super, lęki bardzo zmalały już po kilku dniach, ale teraz znowu miałam stresujące sytuacje i się zwiększyły. Czy to znaczy, że lek nie działa? Mam głównie objawy somatyczne i martwię się, że skoro mimo leków je odczuwam, to są spowodowane czym innym... Proszę o pomoc i pozdrawiam serdecznie :)

Dzień dobry,

Z Pani opisu wynika, że bierze leki SZEŚĆ lat i nadal Pani choruje. Leki mają wpływ na minimalizowanie / znoszenie objawów, ale nie leczą przyczyn Pani trudności. Proszę pamiętać, że podstawową metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, do podjęcia której namawiam.

Proszę podjąć psychoterapię (najlepiej w nurcie poznawczo-behawioralnym). Farmakoterapia przyjmowana przez 6 lat i - co gorsza nie przynosząca efektów - to zdecydowanie zbyt długo. Leki jedynie stabilizują organizm i to na początku ich stosowania. Jedynie psychoterapia pomoze Pani pozbyć się problemu, bo zajmie się nimi u źródła a nie tylko będzie je minimalizować (jak w przypadku leków). Pozdrawiam.