Zaburzenia lękowe, słaby charakter i podwyższone ciśnienie

Mam zaburzenia lękowe. Mam strasznie słaby charakter i długo byłam w stresie. Muszę brać lekarstwa na nadciśnienie, bo przy ataku lęku ciśnienie mi bardzo wzrasta. Jak jestem w domu, to lekarstw bym nie musiała brać, ale jak tylko wiem, że muszę wyjść, to mnie dopada lęk. Brałam przez 2 miesiące pramolan, ale po jego odstawieniu wszystko wróciło. Nie chciałabym się uzależnić od lekarstw. Chodzę do psychologa, ale nic mi to nie pomaga. Chciałabym sobie sama pomóc, ale nie wiem jak.

Dzień dobry,

Czy "chodzenie do psychologa" jest psychoterapią ?
Czy leczy się Pani u psychoterapeuty czy psychologa ? Jak długo trwa leczenie, z jaką częstotliwością ?

Nie sposób odnieść się do Pani postu, przy braku elementarnych danych. Stąd najlepiej porozmawiać ze swoim psychologiem nt swoich wątpliwości/odczucia braku spodziewanych efektów i możliwości dalszego postępowania.
Dodam tylko, że podstawową metodą leczenia zaburzeń lękowych jest PSYCHOTERAPIA.

liefe flou therapy najskuteczniej leczy lęk.to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

W leczeniu zaburzeń lękowych najważniejsza jest psychoterapia. Psycholog nie zawsze jest psychoterapeutą i odwrotnie - psychoterapeuta nie musi być psychologiem. Zapisz się na psychoterapię i zacznij o sobie mówić, o swoich emocjach, trudnościach. Życzę Ci powodzenia :)

Dzień dobry, nie pisze pani jak długo trwają objawy, jaka jest diagnoza, kto diagnozę postawił, kto przepisuje leki. Proponuje następujące kroki: diagnoza u psychologa - psychoterapeuty współpracującego z lekarzem psychiatrą, diagnoza u lekarza psychiatry. Po postawieniu diagnozy jeżeli takie będzie zalecenie proszę podjąć psychoterapię (psycholog to nie zawsze psychoterapeuta) . Pozdrawiam.