Zaburzenia lękowe związane z ciążą urojoną

Witam mam pytanie, mam 22 lata i przeszłam w dzieciństwie ciążę urojoną... w obecnym związku z moim partnerem boję się uprawiać seks ponieważ za każdym razem kiedy o tym chociaż pomyślę, mam wrażenie, że od razu zajdę w ciąże... czy jest to okres bądz dni niepłodne to ja i tak twierdzę, że wystarczy się dotknąć i już zajdę... chcę móc normalnie funkcjonować i móc cieszyć się życiem oraz seksem nie wiem co mam robić bądz do kogo udać się z takim problemem?

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam serdecznie,
Trudności opisywane przez Panią są bardzo złożone, ponieważ swój początek mają już w dzieciństwie. Ważne jest pomoc psychologiczną zacząć od tego momentu, w którym po raz pierwszy pojawił się lęk związany z ciążą. Najlepiej skonsultować się z seksuologiem lub psychoterapeutą.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska