Zaburzenia lękowe związane z czynnościami codziennymi

Witam, otóż od około roku mam dziwne zaburzenia, boje praktycznie wszystkiego, boję się zostac sama z dzieckiem w domu, jak tylko mam zostać sama na noc to kłade się bardzo pózno spac 2-3 w nocy i jeszcze do rana się kilka razy obudzę, boje się czasem zadzwonić do własnego partnera, boję się iśc do nowej pracy np z powodu że zle sie sprwdzę czy coś , podobnego, podczas takiej sytuacji mam przyśpieszony oddech, w klatce pierosiowej czuję jakby mi wszystko się ściskało, co mam zrobić aby to zniklo

Witam
Bezwzględnie powinna Pani skonsultować się z lekarzem psychiatrą, gdyż tylko on może postawić diagnozę Pani problemu. Jednak opisywane przez Panią objawy rzeczywiście wskazują na zaburzenia lękowe, być może tzw. lęku uogólnionego (brak dostatecznej ilości danych). Lekarz najpewniej zaleci pani odpowiednią farmakoterapię, która w połączeniu z psychoterapią może znacząco poprawić Pani samopoczucie i wpłynąć na wycofanie się objawów.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Jeżeli che Pani zmienić swój sposób funkcjonowania/przeżywania to proszę udać się do np.: Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego - gdzie uzyska Pani stosowną pomoc.