Zaburzenia lękowo-depresyjne i obsesyjno-kompulsywne

Dzień Dobry, Mam na imię Michał.Mam 36 lat.Od 3 lat leczę się w PZP na zaburzenie lękowo-depresyjne i zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne. Straciłem pracę, rozpadł się mój związek. Do tego dochodzą problemy z potencją, brakiem ochoty na seks, od których właściwie zaczęły się moje problemy (zwątpienie we własne możliwości, sporo też przytyłem: 91 kg przy 175 cm wzros. wagi. Nie wiem do kogo mam się zwrócić o pomoc.

Witam. Zachęcam do podjęcia psychoterapii, daje ona bardzo dobre efekty w leczeniu zaburzen na które Pan cierpi. Musi sie Pan jednak nastawić na długotrwały proces zdrowienia. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Nie pisze Pan na czym polega leczenie - czy to jest tylko farmakoterapia, czy być może również psychoterapia.
Jeżeli nie, to namawiam na konsultacje u psychoterapeuty, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.

Pani Michale proszę znaleźć w swoim mieście psychoterapeutę. W PZP w wielu miejscach prowadzi się psychoterapię, niestety terminy są bardzo odległe. W Pana okolicy znajduje się sporo zaufanych i dobrych ośrodków psychoterapeutycznych, które świadczą profesjonalne usługi. Pana zaburzenia jak najbardziej kwalifikują się na terapię i do tego długoterminową. Nie ma na co czekać, jest Pan młodym mężczyzną w związku z czym warto zająć się sobą aby miał Pan satysfakcję z życia. Odważył się Pan napisać do mnie , to już pierwszy krok, proszę iść za ciosem i poszukać specjalisty w realu.