Zaburzenia metammeryzacji pogranicza l/s w postaci lumbalizacji segmentu s1
zaburzenia metammeryzacji pogranicza l/s w postaci lumbalizacki segmentu s1. ostatni krążek międzykręgowy określano jako s1/s2. w przypadku wskazań do zabiegu operacyjnego konieczna weryfikacja poziomów z rtg. spłycenie lordozy ledźwiowej. niewielka hipoplazja segmentu s1 z niewielkim skróceniem wymiaru przednio tylnego w jego dolnej części. podejrzenie kręgoszczeliny łuku s1 pośrodkowa szerokopodstawna przepuklina krążka międzykręgowego l5/s1 modelująca worek oponowy.( co oznaczamodelując

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon