Zaburzenia miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam mam 28 lat i mam mały problem.
Otóż chcielibyśmy mieć już mała dzidzię, ale mój cykl jest nieznośny. 14 grudnia odstawiłam tabletki antykoncepcyjne **** (tabletka dwuskładnikowa), które brałam ok 5 lat po ok 2 miesiącach wystąpiła miesiączka. 24 lutego byłam u p. ginekolog , która stwierdziła po badaniu, że jest wszystko ok, kazała zrobić badanie hormonu prolaktyny. Wynik 37mq stwierdziła, że za wysoki, zapisała mi lek o nazwie **** (preparat ziołowy stosowany w zaburzeniach cyklu miesiączkowego) i kazała brać od pierwszego dnia miesiączki przez 90 dni. Następna powinna już się pojawić, ale jeszcze jej nie dostałam i nie mam żadnych objawów na jej przyjście.
Czy to normalne, źe tak jest nieregularna, czy zacząć brać już ten lek co mi zapisała ?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Tak, to normalne, że po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej cykl miesięczny jest rozregulowany. Sytuacja taka może trwać nawet do pół roku. U Pani pierwsza miesiączka (nie licząc oczywiście krwawienia z odstawienia) już wystąpiła, z pewnością więc niedługo można spodziewać się kolejnej. Proszę wstrzymać się z przyjmowaniem leku do tego momentu.
Pozdrawiam serdecznie!