Zaburzenia miesiączkowania a przyjmowanie Euthyrox

Witam, może mam dość nietypowe pytanie. Miesiączkuje raczej regularnie. 1 grudnia powinnam dostać okres, owszem coś się pojawiło ale są to bardziej brązowe plamienia niż normalny okres. brałam tabletki euthyrox 50, ale juz przestałam, czy zaburzony okres może być przez to ? ciąże raczej wykluczam, ale kto wie... a przyznam boje się robić test bo w poprzedniej ciąży tez tak miałam i niestety nie udało się jej donosić w 9 tyg nie rozwinęło się serduszko i miałam zabieg. Pozdrawiam Monika

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Jeśli u Pani stwierdzono niedoczynność tarczycy to Euthyrox powinien regulować Pani cykle. Proponuję wykonać mimo wszystko test ciążowy lub oznaczyć BHCG z krwi.