Zaburzenia miesiączkowania po usunięciu tarczycy i jajnika

WitamMam usuniętą tarczycę oraz jeden jajnik w 2011r. od dłuższego czasu kilku miesięcy występują zaburzenia miesiączkowania - wystepują rzadziej. Ponadto ostatnio mam objawy uderzenia gorąca i bardziej pocę się. biore leki euthyrox 150 i ecitalopram.Moje pytanie - jakie powinnam zrobić badania hormonów oprócz TSH, przed pójściem do specjalisty? Dziękuję za odp.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuję w pierwszej kolejności zgłosić swoje objawy lekarzowi. On dalej zadecyduje jakie badania wykonać. Z pewnością będą to badania hormonalne LH, FSH, prolaktyna.