Zaburzenia mowy u 21-miesięcznego dziecka

Szanowni Panstwo. Moj syn 27 marca skonczy 21 miesiecy. Wiem, ze dzieci w tym wieku nawet recytuja wierszyki i spiewaja piosenki. Mojemu synkowi do mowienia jeszcze wiele brakuje. Mowi zaledwie 10 slow. Nie powtarza po nas i nie chce naśladować naszej mowy. Martwi mnie to, bo boje sie ze cos moze zle robie przy wychowaniu syna. Poza tym rozumie wszystko, wykonuje absolutnie wszystkie polecenia. Ladnie sie z nami bawi, wspolpracuje z rodzicami i nic poza tym nie niepokoi mnie w jego zachowaniu.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, bardzo ciężko ocenić i pomóc bez możliwości zbadania syna. Zalecam konsultacje u pediatry oraz psychologa dziecięcego celem oceny problemu. Możliwe także, że u Państwa syna jest to wariant normy. Pozdrawiam

Witam. Myślę, że należy udać się z dzieckiem do pedagoga specjalnego lub psychologa dziecięcego aby przyjrzał się dokładnie temu problemowi. Na odległość żadna forma pomocy niestety nie będzie wystarczająco dobra.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
ZAPRASZAM NA
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG SPOŁECZNY
http://psychopedagog.eu/blog/
POLUB NAS NA FACEBOOK'u
http://facebook.com/psychopedagogeu

Szanowna Pani, to dobrze że synek doskonale wszystko rozumie i chętnie współpracuje z innymi. Mowa bierna ,czyli rozumienie i komunikacja niewerbalna, poprzez gesty zawsze poprzedza pojawienie się mowy czynnej.Na razie jeszcze nie ma większych powodów do niepokoju.
Tymczasem można się z dzieckiem bawić w zabawy muzyczno- rytmiczno - ruchowe, wspólnie oglądać książeczki z obrazkami, bawić się w zabawy w naśladowanie głosów zwierząt czy pojazdów oraz prosić dziecko żeby powiedziało nam czego chce jeśli tylko wskazuje daną rzecz palcem. " Powiedz , co mam ci podać ?".