Zaburzenia mowy na tle nerwowym

Mam problemy z prawidłowym mówieniem, wydaje mi się, że jest to na tle nerwowym, często muszę zamieniać słowa na inne bo niektórych po prostu nie mogę wypowiedzieć, nie mogę się skoncentrować na tym co mówię, układam w głowie całe zdania, które chcę komuś powiedzieć żeby czasem się nie zaciąć przy mówieniu. jest to bardzo uciążliwe i wstydliwe, bo nie mogę się normalnie kontaktować z otoczeniem, wstydzę się mówić nawet w sklepie wszyscy się dziwnie na mnie patrzą. Proszę o pomoc!

Witam

Proszę się skonsultować z logopedą i z psychologiem. Jeśli problemy rzeczywiście mają podłoże emocjonalne pomocne okażą się np. techniki relaksacyjne, redukcja napięcia, praca z oddechem oraz praca nad emocjami.

Pozdrawiam
Katarzyna Binder

Witaj !
Przydałaby się konsultacja logopedyczna i psychologiczna , ale powinna pani umówić się na wizytę osobiście w swoim miejscu zamieszkania lub w najbliższej okolicy. Pozdrawiam