Zaburzenia mowy spowodowane udarem

Mój wujek dostał mały udar Trafił do szpitala 31 sty br a bedzie wypisany 12 lut br W mojej ocenie wujek jest w takim samym stanie w jakim poszedł do szpitala poprawiła sie mowa ale nadal mówi słabym głosem a zawsze miał donośny Nie może przejść metra a przedtem jakoś dreptał sam Sam jadł a teraz ma z tym trudności Słabe ręce i nogi mowa słabaPrzed udarem tak nie było Co zrobić czy można w takim stanie wypisać pacjenta nie kierować na dalsze leczenie ani nie zapewnić rehabilitacje proszę o pomoc

Piotr Jurczyk

Witam. Niestety poprawa stanu chorego po udarze nie zawsze jest satysfakcjonująca dla niego samego i otoczenia, i wymagają rehabilitacji, najlepiej w ośrodku specjalizującym się w rehabilitacji neurologicznej. Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym Wujka w sprawie skierowania, a jeśli nie ma praktyki ich wydawania w Oddziale Neurologii to nic straconego - skierowanie takie może wypisać lekarz POZ po zapoznaniu się z kartą informacyjną ze szpitala. Pozostaje znalezienie ośrodka posiadającego wolne miejsca
i znośne terminy. Pozdrawiam.