Zaburzenia mowy u 2,5-latki a podejrzenie autyzmu

moja wnuczka ma 2.5 roku mało mówi jedynie mama koko jajo nie chce powiedzieć tata martwię się czy to nie autyzm

Proszę się udać do neurologa dziecięcego -on sprawę wyjaśni i pokieruje losami wnuczki w sensie diagnostycznym.Temat obszerny trzeba znać całość czyli ocena pacjenta.

Pozdrawiam

Witam. Sam brak mowy u 2,5 letniego dziecka nie musi świadczyć o aytyźmie. Na pewno konieczna jest konsultacja u logopedy specjalizującego się w pracy z małymi dziećmi po to, by stwierdzić co jest przyczyną opóźnionego rozwoju mowy. Logopeda - jeśli zauważy jakieś niepokojące symptomy, mogące świadczyć o całościowych zaburzeniach rozwoju - na pewno poinforuje Państwa o tym i pokieruje Państwa do placówki, która zdiagnozuje dziecko. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Konieczna jest wizyta u logopedy oraz psychologa dziecięcego.Prosze skorzystać z poradni psychologiczno pedagogicznej.
Pozdrawiam AM