Zaburzenia myślenia u nastolatka

Przeczytałem ostatnio artykuł o zaburzeniach myślenia. U mnie jest tak: Zazwyczaj odpływam myślami i nie nie jestem dobrze skoncentrowany choć kiedy trzeba to jestem, zależy to również od czynności jakie wykonuje czasem bładze myślami ale wiem co robie tak jakby połowę uwagi poświęcam. Ogólnie jestem dość komunikatywny lecz często mam zajętą głowę myśli ciągle krążą i czasem tylko to zastopuje. niepokoi mnie to. Są rózne w zasadzie myśle o tym co było lub abstrakcja. Czy jest ze mną ok czy nie?

Witam serdecznie,
Wspomina Pan o natłoku myśli w różnych momentach, które dotycząc np. wspomnień. Jednakże zaznacza Pan również, że w chwilach, gdy trzeba być skupionym, udaje się to Panu. Uważam, że nie ma powodów do niepokoju, chyba że nadmiar myśli bardzo Panu przeszkadza i jest niekomfortowy. Może warto udać się na konsultacje do psychologa, aby odkryć źródło tych myśli i je nieco uspokoić?
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Witam Pana. W prawidłowym funkcjonowaniu naszego myślenia oraz procesów pamięci bardzo dużą rolę odgrywa uwaga, która jest naszą naczelną funkcją poznawczą. Od jej kondycji zależy czy i jak zapamiętujemy nowy materiał, jak przechowujemy zapamiętany materiał oraz jak odtwarzamy przechowywany materiał. Jedną z przyczyn osłabionej uwagi jest stres w naszym życiu. Jeśli jest zbyt silny i/lub zbyt długotrwały może upośledzać naszą uwagę. Proszę spróbować skontaktować się bezpośrednio z psychologiem. Taka okoliczność pozwoli na postawienie precyzyjnej diagnozy i zaplanowanie potrzebnych oddziaływań. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Jeśli potrafi się pan skoncentrować kiedy trzeba, to nie ma problemu. Żaden człowiek nie umie być w pełni skncentrowany przez 100% swojego czasu aktywności. Każdy odpływa w pewnym momencie po to, aby się mentalnie zregenerować. Jeżeli tylko dekoncentracja nie przysparza problemów np. w szkole czy pracy, to wszystko jest ok. Pozdrawiam