Zaburzenia nastroju i autoagresja u 18-latki

Witam od jakiegoś czasu mam duże huśtawki nastrojów.Z równowagi potrafi mnie wyprowadzić dosłownie wszystko np oddychanie drugiego człowieka albo przełykanie śliny jestem agresywna.Jezeli miałabym określić przeważające emocje w ciagu dnia to jest to przygnębienie złość,ogólne napięcie emocjonalne,które ciagle narasta.Zaczelam uciekać do autoagresji i używek z tym ze wybucham i nie panuje nad sobą mam poczucie ze ktoś mnie skrzywdzi i odwrotnie mam myśli samobójcze odjakiegoś czasu mam mpd

Witam,

Stan, który Pani opisuje wymaga profesjonalnej pomocy. Zaburzenia nastroju, są zaburzeniami, które można skutecznie leczyć.
Proszę się udać do poradni zdrowia psychicznego( na NFZ bądź prywatnie), gdzie będzie mogła Pani zapisać się na konsultację do psychoterapeuty, rozważyłabym również ewentualną wizytę u psychiatry.

Pisze Pani, że od pewnego czasu tak się dzieje. Zastanawiam się jak było wcześniej, co było wcześniej? Czy to jest coś co Pania zaskakuje, bo taka Pani siebie nie zna, czy tez zawsze cos takiego było, ale teraz się nasiliło? Wiele tu znaków zapytania dla mnie. Poniewaz pisze Pani o myslach samobójczych i lękach, to pierwsze kroki skierowałabym, w Pani sytuacji, do lekarza psychiatry, z którym będzie Pani mogła ustalić czy psychoterapia czy farmakologia czy też i jedno i drugie

Dzień dobry, jeżeli stan taki utrzymuje się od długiego czasu zachęcam do kontaktu i diagnozy psychologicznej. Psycholog zaproponuje dalsze kroki postępowania, być może zaleci rozpoczęcie terapii być może skieruje do innego specjalisty. Pozdrawiam.