Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia nastroju i snu po rozstaniu z dziewczyną

Straciłem dziewczynę 3tyg temu od tamtego czasu nie mogę spać schudłem nie mam siły i wogule nie mogę się podnieść wiem że ja kocham i wiem że stres wykańcza ale co robić jak wzmocnić organizm żebym odzyskał siły apetyt i może co najważniejsze dziewczyne która kocham
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Kilka prawd na temat bezsenności

Witam!

Stres i obniżony nastrój często wiążą się ze stopniową rezygnacją z wykonywania rzeczy, które niedawno sprawiały satysfakcję. Proszę przeanalizować swój plan tygodniowy i sprawdzić czy codziennie ma Pan możliwość wypocząć, spędzić czas na wykonywaniu czynności sprawiających przyjemność oraz zaznać ruchu - aktywność fizyczna jest dobrym "poprawiaczem" nastroju. Warto również dać sobie trochę czasu na powrót do stabilnego samopoczucia. W przypadku gdyby Pański nastrój nie ulegał poprawie przez dłuższy czas, proszę poszukać specjalistycznej pomocy.

Pozdrawiam!

Psycholog, absolwent studiów na kierunku psychologia i kogniwistyka.
0

Dzień dobry, zachęcam do rozmów na temat pana straty z kimś bliskim oraz podejmowaniem (mimo wszystko) aktywności. Jeżeli pana stan nie zmieni się w ciągu kolejnych kilku tygodni zachęcam do kontaktu z psychologiem - psychoterapeutą. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0

W sytuacji rozstania człowiek musi przejść przez proces żałoby - taki sam jak po śmierci kogoś bliskiego. Ten proces wymaga czasu. Polecam rozmowy z bliskimi osobami na temat Pana odczuć, proszę zająć się tym co dotychczas sprawiało panu przyjemność, proszę stawiać sobie cele na dany tydzień i je powoli realizować. To pomoże się Panu odbić i wrócić do wcześniejszego trybu funkcjonowania. Jeżeli jednak uzna Pan, że sam nie podoła z przejściem przez swoją żałobę po rozstaniu - polecam spotkanie z psychologiem, który pomoże Panu poukładać na nowo swoje życie, priorytety, działania. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy