Zaburzenia nastroju po rozpoczęciu studiów

Witam, zaczęłam w tym roku studia, mam 19 lat. Nie radzę sobie z sytuacją, wracam na weekendy do domu, jednak z tygodnia na tydzień powroty do miasta, gdzie studiuję są coraz trudniejsze. Ciągle płaczę, nie widzę sensu w tym, co robię, nie ukrywam, kierunek który wybrałam jest trudny(chciałam od zawsze to studiować) i to jeszcze bardziej mnie przeraża, co więcej, nie mam wsparcia od najbliższych, ponieważ nikt mnie nie rozumie. Proszę o pomoc, jak mam radzić sobie ze stresem i tęsknotą za domem.

Witam, serdecznie, to duży i poważny problem, najlepiej gdyby przyszła Pani do mnie, ale ja niestety tylko w weekendy przyjmuję w Warszawie. MOże online przez Skypa,
albo niech Pani zasięgnie porady innego psychoterapeuty z Wwy, ale nie zwlekając,
Pozdrawiam serdecznie

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam serdecznie,
Widzę, że sytuacja zmiany miejsca zamieszkania jest dla Pani stresująca. Ponadto posiadanie "dwóch domów" może tego stresu dokładać. Poza tym mówi Pani również o braku wsparcia i trudnych studiach. Kumulacja negatywnych czynników zewnętrznych może sprawiać, że Pani samopoczucie diametralnie spadło i pojawił się stres.
Najlepiej byłoby skorzystać z konsultacji psychologa.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska