Zaburzenia nastroju przy depresji

Mam depresję od 3 miesięcy 2 miesiace było słabo teraz jest lepiej tylko mam takie huśtawkai nastroju że 2 dni jest dobrze a w 3 dniu troszkę słabiej i czasami boli mnie tak średnio głowa czy to normalne ? biorę lek setaloft Czy to znaczy że wychodzę z depresji jak są takie lepsze i gorsze dni ?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Depresja u każdego może wyglądać inaczej. Jeśli po takim czasie nie doszło do zdecydowanej poprawy, wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza psychiatry celem oceny skuteczności leczenia i ewentualnej korekty.

Nie pisze Pan jak długo Pan bierze leki i w jakich dawkach, ale poprawa w depresji często rozwija się powoli i stopniowo. Pełnej oceny farmakoterapii dokonujemy często po 8 tygodniach (czasami po 10) adekwatnej farmakoterapii. Adekwatna farmakoterapia to odpowiednio dobrane leki, w odpowiedniej dawce i przyjmowane zgodnie z zaleceniami lekarza. Proszę pamiętać, że celem leczenia jest remisja, czyli ustąpienia objawów i jeśli ono nie następuje - trzeba optymalizować leczenie. Pozdrawiam.