Zaburzenia nerwicowe a stosowanie Suplirydu

Dzień dobry. Byłem dwa miesiące temu u lekarza psychiatry, postawił mi diagnozę - lekkie zaburzenia nerwicowe. Brałem dawkę 50mg suplirydu. Parę dni temu lekarz postanowił odstawić lek, ja czułem się bardzo dobrze. Od odstawienia czuje się rozdrazniony, boli mnie głowa, mam takie lekki mdłości, czaje się zmęczony (może to od tego ciepła) jak siedzę w domu i o tym myślę tak się dzieje. Jak gdzieś wyjdę i o tym nie myślę jest wszystko okej. Co to może być?

Witam,

Diagnoza "lekkie zaburzenia nerwicowe" nie jest określeniem ujętym w klasyfikacji zaburzeń psychicznych obowiązującej w Polsce (ICD-10). Jesli wyjściowo cierpiał Pan na zaburzenia somatyzacyjne z objawami ze strony układu pokarmowego- biegunki, nudności, zaparcia ,bóle brzucha, wtedy rzeczywiście niektórzy lekarze stosują w takich sytuacjach terapię Sulpirydem. Przy odstawieniu niektórych leków psychoaktywnych pojawiają się czasem objawy opisane przez Pana (nudności, rozdrażnienie, bóle głowy). WArto ponownie ocenić wskazania do terapii farmakologicznej, ale rozważyć może lek z innej grupy farmakologicznej niż Sulpiryd (Sulpiryd przy dłuższym stosowaniu może powodować hiperprolaktynemię, spadek libido, a nawet zabrzenia erekcji). Proszę skonsultować sięz lekarzem psychiatrą.

Pozdrawiam!