Zaburzenia nerwicowe, natrętne myśli o samobójstwie, kołatanie serca i dreszcze

Witam.4 lata temu lekarz stwierdził u mnie zaburzenia nerwicowe,Dostałem lek,citabax 20,lecz wziełem go tylko raz,bo skutki uboczne mnie przeraziły,jakis miesiąc temu doszły straszne natrętne myśli,o zrobieniu przede wszystkim sobie krzywdy,o popełnieniu samobójstwa,boję sie ich strasznie,boje się,że sobie cos zrobie,ciagle czuje kołatanie serca,odwiedzam toalete co 5 minut przez ciało przechodza dreszcze,jestem wyczerpany tym wszystkim

Dzień dobry!

Konieczne jest kontynuowanie leczenia farmakologicznego. Niekiedy właściwym wyborem jest przeczekanie pierwszy najostrzejszych skutków ubocznych - a niekiedy zmiana dawki lub zmiana leku na inny.
Proszę też zgłosić się do psychologa i podjąć psychoterapię.

Pozdrawiam!