Zaburzenia oddychania przy astmatycznych dusznościach

Co zrobić przy astmatycznych dusznosciach nocnych gdy nie mozna złapać oddechu. Jak temu zapobiec ?

W tym przypadku:
1. Pilnie skontaktować się z lekarzem prowadzącym celem ustalenia przyczyny nasilenia dolegliwości.
2. Zintensyfikować leczenie astmy.
3. Doraźne stosować leki bronchodylatacyjne (rozszerzające oskrzela) np. Ventolin, Brotec; jeżeli takie doraźne leczenie nie przynosi efektu pilnie wymagana pomoc lekarska (Pogotowie Ratunkowe, najbliższy szpital)