Zaburzenia odżywiania a agresja w rodzinie

Witam, Chciałabym prosić o poradę.Mianowicie nie potrafię określić co dokładnie mi dolega, ale coś na pewno. Od paru lat cierpię na zaburzenia odżywiania ( raz nic nie jem, raz wymiotuję, a raz po prostu objadam się bez opamiętania- wiecznie na dietach). Mam 23 lata i nie miałam prostego dzieciństwa, rodzice są po rozwodzie, ciągłe przeprowadzki i niekiedy agresja w domu. Oprócz zaburzeń odżywiania mam okropną i zauważalną przez bliskie mi osoby manię sprzątania-pedantyzm. Dodatkowo sporadycznie

Witam,

Proszę skorzystać z pomocy psychoterapeuty w swoim miejscu zamieszkania. Może Pani zrobić to w ramach refundacji na NFZ, lub gabinecie prywatnym.
Pisze Pani, że ma Pani zaburzenia odżywiania oraz manie sprzątania,oraz inne trudne doświadczenia,psychoterapia indywidualna mogłaby Pani pomóc poradzić sobie z problemami. Dzięki niej może się Pani nauczyć lepiej radzić z emocjami oraz poprawić swoją samoocenę.

Dzień dobry,

Jeżeli CHCE Pani zmienić swój sposób przeżywania / funkcjonowania to jak najbardziej namawiam na podjęcie leczenia, tj.psychoterapii (np.: w PZP, prywatnie).
W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Dzień dobry,
Niewątpliwie istnieje ogromny związek między doświadczeniami z dzieciństwa, relacjami z rodziną a zaburzeniami, które Pani wskazuje. I to świetnie, że Pani to widzi.
Czy chciałaby Pani zmienić swoje funkcjonowanie, czy czuć się lepiej? Eliminować męczące nawyki? Jeśli tak, to potrzebna jest psychoterapia. Może Pani zacząć od konsultacji z psychologiem, który skieruje Panią dalej.
Pozdrawiam!