Zaburzenia odżywiania a depresja

Jestem 16-letnią dziewczyną. W szkole, w grupie znajomych zachowuję się normalnie - jestem otwarta na innych, dużo rozmawiam. Ale od jakiegoś czasu jestem jakaś przybita, ciągle zmęczona, brakuje mi chęci do jakichkolwiek wyjść do kina czy coś, płaczę czasem zupełnie bez powodu i nagle, czasami w ogóle się nie odzywam... Mam wrażenie, że nie radzę sobie z życiem i ze szkołą i że jestem zupełnie nikomu nieporzebna. Wcześniej miałam problemy z odżywianiem... a konkretnie podobno anoreksję, ale wydaje mi się, że z tego wyszłam. Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie. Proszę o pomoc, bo nie wiem, co się dzieje ze mną. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Witaj!

Depresja bardzo często współwystępuje z zaburzeniami odżywiania. Zmęczenie, obniżone samopoczucie, przygnębienie, brak chęci do działania czy płaczliwość są objawami depresji. Niestety, na podstawie samego listu, nie mogę postawić ostatecznej diagnozy.

Myślę, że warto byłoby znaleźć przyczynę obniżonego samopoczucia, jak również wcześniejszego epizodu anoreksji, oraz popracować nad Twoim poczuciem własnej wartości.

Dlatego sugerowałabym, abyś przede wszystkim opowiedziała rodzicom o swoim problemie i poprosiła, aby umówili Cię na wizytę u psychoterapeuty.

Nie lekceważ, proszę, swoich objawów. Są one niepokojące, a bez pomocy specjalisty mogą się nasilić.

Pozdrawiam.

Psycholog, seksuolog oraz mediator i negocjator.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty