Zaburzenia odżywiania podczas stresujących sytuacji

ważę 75 kg przy wzroście 170 cm. W ciągu 3 lat przytyłam 25 kg. Jem podczas zmian nastroju kiedy jestem zła podenerwowana. Nie wiem już co mam zrobić nie wiem jak z tym sobie poradzić.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć psychoterapeutę w swojej okolicy i podjąć leczenie, tj. psychoterapię. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie (w internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego).

Witam serdecznie,

wynika, że jest Pani w dużym stopniu świadoma, że problemy z jedzeniem, nie są w Pani przypdaku tylko, jak to potocznie się mówi wynikiem "słabej woli", ale że jedzenie stanowi dla Pani pewnego rodzaju funkcję - prawdopodobnie sposób na uspokojenie się, wahania nastroju.
Niestety, bardzo często jest tak, że jedzenie zaspakaja różne potrzeby. Jest to kwestia bardzo indywidualna, jakie potrzeby danej osobie. Bywa, że poprzez jedzenie tłumimy uczucie samotności, lęku, stresu, wewnętrznego niepokoju.
Aby dokładnie zrozumieć przyczyny Pani problemu, potrzebna byłaby bezpośrednia rozmowa ze specjalistą - psychologiem bądź psychoterapeutą.
Proszę poszukać pomocy dla siebie w Pani miejscu zamieszkania (odpowiedni będzie psychoterapeuta pracujący w nurcie psychodynamicznym lub poznawczo-behawioralnym).

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl