Zaburzenia odżywiania u 11-latka

Witam. Mój syn 11-lat ma problemy z odżywianiem. Raz jest lepiej raz gorzej.Nic nie je w szkole, bo nie lubi przy kimś.W domu spożywa posiłki w samotności przy komputerze.Trwa to dosyć długo i skutkiem tego jest to iż jednorazowo może przyjąć małą ilość pokarmu i czuje się syty.Każda sytuacja stresowa przekłada się na niechęć do jedzenia, dziecko wręcz momentami nie czuje głodu.Zaczęliśmy terapię systemową u psychoterapeuty, ale jak żywić dziecko aby nie chudło. Do kogo jeszcze się zgłosić?

Dzień dobry,

Wszelkie pytania, wątpliwości najlepiej poruszać na sesjach z terapeutą, który Państwa zna osobiście.

Mgr Patrycja Stajer

Droga Mamo,

Trafna decyzja z terapią. Trzeba Synkowi podawać jedzenie o stałych porach, najlepiej by nie jadł w samotności. PRoszę spróbować razem z nim przygotowywać posiłki, niech sam robi kanapki, proste rzeczy jak naleśniki, jajecznicę etc. Proszę spróbować zainteresować Synka żywnoscią i pokazać że jest to ciekawe, potrzebne i smaczne. Spróbujcie robić wesołe kanapki, proszę pozwolić na inwencje twórczą, nawet jak Pani wie, że łyżka soli do zupyy to nie dobry pomysł... niech doświadcza i próbuje...

Pozdrawiam
Sylwia Ogrodowczyk
dbamodiete.pl