Zaburzenia odżywiania u 25-letniej osoby

Witam. Mam 25 lat i zaczyna do mnie docierać , że jest coś nie tak z moim odżywianiem. Od około 2 lat mam napady obżerania się. Ciągle myślę o jedzeniu i o swojej wadze. Waga to 65 kg przy 168wzrostu. Wcześniej udało mi się schudnąć do 54 kg ale napady zrobiły swoje. Wystarczy jedna negatywna uwaga dotycząca mojej osoby lub jakiś problem a zaczynam jeść. Jem a później przez kilka dni się głodzę, zażywam środki przeczyszczające. Mam wrażenie że ludzie oceniają mnie tylko przez mój wygląd. POMOCY

Witam,
z przedstawionego opisu wynika, że zauważa Pani nieprawidłowe schematy w swoim sposobie odżywiania się, których przyczyną jest niska samoocena. Sposób jedzenia powoduje u Pani dyskomfort i sprzyja stosowaniu dodatkowych sposobów kontrolowania wagi. Ponieważ taki stan utrzymuje się u Pani od dłuższego czasu i może sugerować zaburzenia odżywiania zachęcam do skorzystania z konsultacji specjalistycznej. Warto byłoby udać się do psychoterapeuty który po dokładnym rozpoznaniu objawów zasugeruje dalsze konsultacje np. u lekarza psychiatry, dietetyka lub/i dostosowane do Pani potrzeb wsparcie, pracę nad objawami.
Jeśli chciałaby Pani dowiedzieć się więcej o zaburzeniach odżywiania zachęcam do przeczytania artykułu na naszym blogu http://poznacsiebie.pl
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka