Zaburzenia odżywiania związane ze stresem

Witam. Proszę o pomoc. Żyję w stresie, od kilku lat cierpię na nerwicę i depresję. od dluzszego czasu "zajadam stresy".Czekam na chwile,kiedy bede sama w domu i opycham sie słodyczami lub chlebem...czesto robie to do tego stopnia,ze az mi niedpobrze od nadamiaru cukru.Wiem,ze zawsze po takiej "akcji" bede miec wielkie wyrzuty sumienia,ze tyle zjadlam,ale nie umiem sie powstrzymac.Probowalam chodzic na terapie,ale nie przyniodla efektow. Obecnie leczę się lekiem o nazwie Arketis.Nie wiem co robic

Dzień dobry,

Pomimo Pani nieudanej próby, namawiam na podjęcie psychoterapii.
Proszę znaleźć psychoterapeutę z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego - lista jest w internecie.

Dzień dobry!

O poczuciu, że terapia nie pomaga, nie przynosi efektów, warto powiedzieć swojemu psychoterapeucie i razem z nim przeanalizować, dlaczego tak się dzieje. Przy zaburzeniach odżywiania, stanach lękowych, depresyjnych, nerwicy - konieczna jest długoterminowa psychoterapia, być może także terapia grupowa czy leczenie na oddziale dziennym.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Przykro mi, że terapia nie przyniosła takich efektów, na jakie Pani liczyła. Zachęcam jednak, żeby się Pani nie zrażała i spróbowała pracy z innym specjalistą. Jest wiele podejść (nurtów) terapeutycznych - być może ten, z którego Pani korzystała nie był odpowiedni. Ważne jest też, żeby czuła Pani się bezpiecznie z psychoterapeutą i miała zaufanie do niego i jego profesjalizmu. Proszę się nie zrażać i nadal próbować - jest Pani bardzo młodą osobą i całe życie przed Panią a objawy, jakich Pani doświadcza z pewnością przeszkadzają się nim cieszyć. Jeśli nadal spotyka się Pani z terapeutą warto z Nim porozmawiać o swoich odczuciach co do skuteczności terapii.
Pozdrawiam i życzę skutecznego leczenia.