Zaburzenia osobowości a depresja

Witam. Niedawno przebywałam w szpitalu psychiatrycznym z rozpoznaniem zaburzenia osobowości mieszane i inne. Wyszłam ze szpitala czując się całkiem dobrze, przyjmuje leki regularnie a teraz nastąpiło pogorszenie, czuje się cały czas zmęczona, każda rzecz do zrobienia sprawia mi problem, kiepsko sypiam, nie mam ochoty na kontakty z innymi ludzmi, spędzałabym czas tylko w domu, nie wychodząc z łóżka. Czy są to objawy rozwijającej się depresji? Wizyte u lekarza mam dopiero za dwa tygodnie.

Witam,
nie pisze Pani kiedy opuściła Pani szpital, choć męczliwość i problemy ze snem są nieco niepokojące, to jeśli przyjmuje Pani leki i za dwa tygodnia jest wizyta, to można do niej doczekać. Myślę, ze w Pani przypadku ważna byłaby także psychoterapia, sądzę, że mogła by bardzo pomóc. Proszę się nie martwić, przyjmować leki wg zaleceń, doczekać terminu wizyty i zapytać o możliwość psychoterapii w postaci ambulatoryjnej.

Trudno stwierdzić. Mogą to być objawy rozwijającej się depresji, ale równie dobrze mogą być objawami "jesiennej chandry", która w jakimś stopniu zdarza się każdemu z nas. Zatem proszę poczekać do wizyty u lekarza i z nim (bo on zna Pani przypadek w szczegółach) omówić tą kwestię - na razie się nią absolutnie nie przejmując. pozdrawiam.