Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 5 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Depresyjne maski

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Ekspert wyjaśnia, czym są depresyjne maski. Okazuje się, że niektóre objawy wcale nie muszą świadczyć o depresji.

Osoby te najczęściej w gwałtowny sposób zmieniają zachowanie. Z osoby z którą ledwo mamy kontakt potrafią stać się wybuchowe.
Pozdrawiam.

0

Witam,

nie mogę potwierdzić, że osoby z zaburzeniem boarderline to osoby szalone. Po prostu są to osoby z większą wrażliwością na odrzucenie, spowodowaną najczęściej doświadczeniami z dzieciństwa, często stresującymi. Mogą sprawiać wrażenie niestabilnych emocjonalnie, walcząc ze skrajnymi emocjami, ale szukają w życiu tego co wszyscy – bliskości i często po prostu spokoju. W trakcie psychoterapii mogą nauczyć się, jak tworzyć bliskie związki, zaangażować się emocjonalnie przełamując przy tym strach przed odsłanianiem się, a także lepiej poznać i zadbać o własne potrzeby – jak wielu z nas. To co może pomóc osobie z boarderline, to z pewnością wyrozumiałe/akceptujące/wspierające otoczenie. Dodatkowo, o czym warto wspomnieć, wiele osób z tego typu trudnościami świetnie radzi sobie w życiu zawodowym, a wszystkie niedogodności znają jedynie najbliżsi. Proszę też pamiętać, że ten typ osobowości to zazwyczaj ludzie ujmujący, często będący altruistami, przyciągający do siebie ludzi inteligencją, oryginalnością.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Psycholog kliniczny, terapeutka i mediatorka, absolwentka Uniwerystetu SWPS.
0

Witam,

Osoby z zaburzeniem osobowości typu borderline cechują duże wahania nastrojów. Takie osoby łatwo wybuchają złością lub płaczem i taka emocjonalna huśtawka może być niezrozumiała i dziwna dla osób postronnych. Być może o to Pani chodzi, gdy pisze Pani, że takie osoby zachowują się "jak szalone".

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy