Zaburzenia osobowości a studiowanie

Moja wnuczka ma zdiagnozowane zaburzenie osobowości.Narkotyki,i inne środki. Nie ma normalnego domu. Mama sama ma problemy natury psychicznej spotęgowane agresją córki.Bierze leki choć nie stale. Nie trafiła na dobrego terapeutę.Rozpoczęłastudia ale nie ma cierpliwości choć jest b.zdolna i inteligentna.Zagada wszystkich.Uważa że spełniłaby się jako kucharz bo po studiach i tak trafi na zmywak. Proszę poradzić czy nalegać na studia,pomagać,korepetycje, może się rozbuja? Prosze o pomoc ma 20 lat

Witam Panią Serdecznie,

W tej sytuacji, zachęcam Panią do szczerej i spokojnej rozmowy z wnuczką.

W rozmowie przedyskutować, co wnuczka naprawdę chciałaby robić, co by spowodowało jej zaangażowanie.

Jeśli podejmie decyzję, nie bardzo akceptowalną dla Pani, czy mamy wnuczki, nie pozostaje Paniom nic innego, jak zaakceptować jej wybór.

Ważne byłoby takie wzmocnienie, bez nalegania, że jest zdolna i dałaby sobie radę.
I taki komunikat, że będzie mogła liczyć na wsparcie Pani i mamy, na tyle, na ile będzie to możliwe.

Życzę dobrych wyborów,
Irena Mielnik-Madej