Zaburzenia osobowości bordeline i unikająca

Mam zdiagnozowane zaburzenia osobowości(bordeline i unikająca), chodze od 2 mcy do psychoterapeutki,wcześniej chodziłam przez rok do psychologa.Nie rozumiem w jaki sposób ma mi pomóc terapia.Czy mimo tego że w zasadzie w moim zyciu nic sie nie zmieni, ja po 2 latach chodzenia na spotkania mam sobie uświadomić że zycie takie musi byc i albo mam to zaakceptować, albo zawsze będę nieszczęśliwa?Nienawidzę siebie, swojego życia,mam niska samoocenę,chce zasnąć i nigdy się nie obudzić,da się to zmienic

Dzień dobry!

Psychoterapia to droga lepszego zrozumienia siebie i mechanizmów swoich zachowań, samoakceptacji - ale także wprowadzania zmian w swoim życiu (takich, jakie są możliwe, realne).
Tak, leczenie zaburzeń osobowości, stanów depresyjnych, poprawa niskiej samooceny i odejście od myśli samobójczych jest możliwe.
Zachęcam do dzielenia się takimi swoimi wątpliwościami z psychoterapeutą.

Pozdrawiam!