Zapytaj lekarza

1 , 0 3 3 , 1 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia osobowości bordeline i unikająca

Mam zdiagnozowane zaburzenia osobowości(bordeline i unikająca), chodze od 2 mcy do psychoterapeutki,wcześniej chodziłam przez rok do psychologa.Nie rozumiem w jaki sposób ma mi pomóc terapia.Czy mimo tego że w zasadzie w moim zyciu nic sie nie zmieni, ja po 2 latach chodzenia na spotkania mam sobie uświadomić że zycie takie musi byc i albo mam to zaakceptować, albo zawsze będę nieszczęśliwa?Nienawidzę siebie, swojego życia,mam niska samoocenę,chce zasnąć i nigdy się nie obudzić,da się to zmienic
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Kompleksy, które prowadzą do depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jakie znaczenie dla rozwoju depresji mają kompleksy.

Dzień dobry!

Psychoterapia to droga lepszego zrozumienia siebie i mechanizmów swoich zachowań, samoakceptacji - ale także wprowadzania zmian w swoim życiu (takich, jakie są możliwe, realne).
Tak, leczenie zaburzeń osobowości, stanów depresyjnych, poprawa niskiej samooceny i odejście od myśli samobójczych jest możliwe.
Zachęcam do dzielenia się takimi swoimi wątpliwościami z psychoterapeutą.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy