Zaburzenia osobowości - czy są jakieś domowe sposoby na radzenie sobie z tym problemem?

Dzień dobry! Mam 22 lata, od 2007 roku leczę się psychiatrycznie. Od stycznia rozpoczynam psychoterapię u zaufanej pani psycholog. Mam zdiagnozowane przez psychiatrę zaburzenie osobowości - osobowość chwiejną emocjonalnie. Kiedy ktoś mi zrobi przykrość, bardzo źle się czuję. Mam kłucie w splocie słonecznym, nie mogę złapać tchu, wszystko wydaje mi się dziwne i nierealne. Nie umiem sobie z tym poradzić. Byłam już uzależniona od leków uspokajających, miesiąc temu byłam zmuszona je odstawić. Nie potrafię sobie poradzić z takim "atakiem", to potrafi trwać nawet kilka dni/tygodni. Nie umiem się sama uspokoić i wytłumaczyć sobie, że nic takiego się nie stało. Są jakieś sprawdzone domowe sposoby na radzenie sobie z takimi problemami?

Witam!

Skuteczna w walce zaburzeniami emocjonalnymi będzie psychoterapia, dlatego dobrze, że się Pani na nią zdecydowała. Jeśli chodzi o "domowe" sposoby radzenia sobie z takimi atakami to może Pani stosować ćwiczenia relaksacyjne (znajdzie je Pani w Internecie).
Myślę, że podczas psychoterapii będzie Pani pracowała razem z terapeutą nad uświadamianiem sobie takich stanów, a także poszukiwaniem innych sposobów odreagowywania negatywnych emocji.
Pozdrawiam