Zaburzenia osobowości i terapia w nurcie egzystencjalnym

Zdiagnozowano u mnie zaburzenia osobowości. Terapeuta pracuje w nurcie egzystencjalnym zastanawia mnie czy ta terapia będzie skuteczna w przypadku takiego zaburzenia. Wczesniej była w terapii psychodynamicznej kilka lat lecz z powodów osobistych terapeuty została przerwana a mi nie wskazano innego terapeuty.od tamtego czasu niewiele się zmienilo wahania nastrojów okaleczenie się, utrudniony kontakt interpersonalnych. Uczestniczyłam tez w terapii grupowej. która z terapii pomoże mi najlepiej?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Cykle snu

Nasz sen składa się zazwyczaj z kilku cyklów. Jeden trwa około 1,5 godziny. Czy wiesz, czym się charakteryzują te okresy snu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej.

Nurt w jakim pracuje terapeuta ma mniejsze znaczenie, najważniejsza jest relacja terapeutyczna i zaangażowanie w terapię.
W przypadku zaburzeń osobowości terapia grupowa to dobry pomysł. Choć zwykle nie wystarcza jeden pobyt na oddziale (mam tu na myśli 12 tygodni).
Może warto pomyśleć o ośrodku zamkniętym, specjalizacyjnym się w terapii zaburzeń osobowości (np. Kobierzyn).

0

Witam. Ja zajmuję się psychoterapią psychoanalityczną, jestem psychoterapeutą i psychologiem. W związku z czym na pewno zachęcam do bliższej psychoanalityvznej terapii czyli psychodynamicznej, co nie znaczy, że inne nurty, w tym terapeuta pracujący egzystencjalnie, nie jest w stanie pomóc.

0

Witam,
badania naukowe mówią, o tym, że nie nurt świadczy o skuteczności terapii, tylko osoba terapeuty.

Jeżeli Pani terapeuta to osoba, której może Pani zaufać i czuję się Pani bezpiecznie, to nurt jest sprawą drugorzędną. Jeżeli chodzi o terapię grupową to jest to świetne uzupełnienie dla terapii indywidualnej.

życzę wytrwałości i siły

Pozdrawiam

0

Dzień dobry,

Może warto zastanowić się - jaki PANI odpowiada nurt ? W którym PANI czuje się dobrze i który do PANI przemawia ? A dalej, czy z danym terapeutą PANI pracuje się dobrze.
Może Pani również, poza formą ambulatoryjną rozpatrzyć leczenie na oddziałach szpitalnych specjalizujących się w leczeniu zaburzeń osobowości (to są zazwyczaj pobyty 6 miesięczne; np.: oddz. 7f w Krakowie).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty