Zaburzenia osobowości, niska samoocena, myśli samobójcze

Ja juz nie wiem co robić. Biorę leki, od roku chodzę na terapię, a wydaje mi się ze stoję cały czas w tym samym miejscu, a nawet cofam się. Mam zaburzenia osobowości, niską samoocenę,mysli samobójcze.Mówi się że trzeba wtedy chodzić na terapię, ale terapia nie zmieni świata wokół mnie,a ja już mam dość,nie potrafię nie myśleć o tym że to wszystko nie ma sensu.Wiem że wszystko zależny ode mnie, ale po co w takim razie jest terapia,to przez nią dowiedziałam się jaka jestem beznadziejna

Dzień dobry,

Najlepiej jak porozmawia Pani o tym, co tutaj napisała - ze swoim psychoterapeutą, który zna Panią osobiście.

Szanowna Pani w przypadku zaburzeń osobowości terapia trwa czasem kilka lat, rok terapii w przypadku wielu zaburzeń to bardzo krótko, ważne jest aby spotkania odbywały się regularnie, raz lub 2 razy w tygodniu, czy są to pełne sesje terapii (45 - 60 min) czy takie jakie oferuje wiele ośrodków publicznych (sesje 20 min). Jakie podejście psychoterapeutyczne jest stosowane w Pani terapii? No i najważniejsze pytanie - jaki jest powód, że zadaje Pani te pytania tutaj, kiedy może je Pani zadać swojemu terapeucie? Myślę że najważniejsze aby porozmawiała Pani o tym podczas następnej sesji terapeutycznej. Pozdrawiam