Zaburzenia pamięci a palenie dopalaczy

Witam, mówię w imieniu kolegi: " człowieku ja mam dziury dużo rzeczy zapominam a jeszcze więcej nie pamiętam, np: dzwonisz żebym do ciebie przyszedł, jak nie zadzwonisz 2 raz to zapomnę" dodam iż kolega palił przez około 3 lata dopalacze zaczynając w wieku 13-14 lat! Proszę dla niego o pomoc co ma zrobić "iść do lekarza"...jakiego, może jakieś leki? (psychotropy jeszcze bardziej mieszają w głowie...)

Nie można wdrażac procedur diagnostycznych i leczniczych
bez zgody opiekunów prawnych.
Pozdrawiam. JW

Witam,

Problem kolegi, o którym Pan pisze jest poważny. Powinien zgłosić się do terapeuty uzależnień - zostanie zdiagnozowany i zaplanowana zostanie terapia. Ważna jest motywacja do leczenia i świadomość problemu. Będzie potrzebował wsparcia.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA